Kurzy

Či už ste nádejný malý pirát, úplný začiatočník očarený kúzlom plachiet na zvlnenej vode, alebo kovaný športovec tvrdo idúci po medailových úspechoch, máme čo ponúknuť každému. Naša výuka prebieha podľa metodík najuznávanejšej jachtárskej školy RYA a spĺňa štandardy medzinárodnej organizácie World Sailing. Termíny konania jednotlivých kurzov nájdete v sekcii Kalendár, v prípade väčšej skupiny alebo špecifických požiadaviek nás neváhajte kontaktovať.

Ochutnávka jachtingu

Zaujal Vás tento koníček, nie ste si ale istý ako sa budete na lodi cítiť? Chcete sa iba nezáväzne povoziť a užívať si pocit z jazdy bez nutnosti do čohokoľvek zasiahnuť? Chceli by ste niekoho potešiť netradičným darčekom? Dvojhodinová plavba s inštruktorom počas ktorej budete do plavby zasahovať iba v takej miere v akej budete chcieť môže byť prvým krokom k celoživotnej láske k jachtingu.

Chcem sa zaregistrovať

Skupinové kurzy jachtingu

Kurzy podľa metodiky medzinárodnej organizácie World Sailing postupnými krokmi spravia aj z úplného začiatočníka morského vlka, či úspešného pretekára. Jedná sa o intenzívny víkendový kurz so šiestimi hodinami na vode každý deň. Počas nich prejdeme a natrénujeme všetky nevyhnutné manévre potrebné pre bezpečnú plavbu na malej plachetnici. Nasledovným krokom je potom už len prehlbovanie a automatizácia týchto činností pravidelným tréningom či už samostatne alebo počas nášho "Jachtingu pod dozorom". Výhodou skupinovej výuky je nižšia cena ako aj možnosť spoznať ďalších ľudí s podobnými záujmami - možno budúcich členov posádky.

Aktuálne dostupné termíny

Individuálne kurzy jachtingu

Nevyhovujú Vám termíny našich skupinových kurzov, alebo chcete zvoliť pomalší a personalizovanejší prístup? Potom pre Vás máme možnosť prejsť si všetky lekcie postupne a v dlhšom časovom horizonte, podľa individuálnych možností a potrieb. Výuka prebieha v dvojhodinových blokoch, počas ktorých sa náš inštruktor bude venovať iba Vám a vždy natrénujete jednu z oblastí potrebných pre efektívnu a bezpečnú plavbu. Počet týchto blokov sa odvíja podľa predošlých skúseností a individuálnej rýchlosti učenia, minimum pre zisk základného certifikátu sú ale 4. V prípade záujmu sa nám ozvite pomocou formulára, ktorý sa Vám zobrazí po kliknutí na nasledovné tlačítko a vyjdeme Vám maximálne v ústrety.

Chcem sa zaregistrovať

Plavba pod dohľadom

Určená pre absolventov našich kurzov, ktorí sa už chcú zdokonaľovať samostatnou plavbou, nie sú si ale ešte ale natoľko istí, prípadne sa obávajú zmeny počasia. Ponúkame možnosť dohľadu kvalifikovaného trénera, ktorý sa nebude neustále pohybovať vo Vašej blízkosti, ale bude Vás mať natoľko pod dohľadom aby vedel odpovedať na Vaše otázky a v prípade potreby aj mohol prísť a pomôcť.

Chcem sa zaregistrovať

Detské krúžky

Ideálny spôsob ako priviesť nastupujúcu generáciu k láske k vode a vetru, rešpektu k prírode aj sebe navzájom a cieľavedomému zdokonaľovaniu vlastných schopností. Naše našich krúžkoch sa deti hravou formou učia a zdokonaľujú v spôsobe jazdy na plachetnici a prehlbujú svoje znalosti z oblastí ktoré pre bezpečnú plavbu potrebujú. Aktívne trávenie voľného času v prírode, veľa zábavy s kamarátmi a ovládanie športovej plachetnice sa stáva podvedomou činnosťou a druhou prirodzenosťou

Aktuálne dostupné termíny

Vodca malého plavidla

Či už sa na našich vnútrozemských vodách chcete plaviť na silnejšom motorovom člne, alebo plachetnici s väčšími plachtami, potrebujete k tomu oprávnenie "Vodcu malého plavidla". V našom školiacom stredisku v Maríne Liptov ponúkame kurzy a skúšky pre kategórie A,B aj C, ako aj kondičné jazdy pod dohľadom skúseného inštruktora. Získané oprávnenie platí pre plavbu na Slovensku, krajinách EU ako aj krajinách s ktorými máme bilaterálne dohody na základe rezolúcie UNECE Nr.40.

Aktuálne dostupné termíny

Teambuilding

Nič tak neutuží medziľudské vzťahy ako spoločná snaha skrotiť prírodné elementy a naučiť sa pritom niečo nové. Jazda na viacposádkovej plachetnici vyžaduje veľkú mieru kooperácie a poskytuje množstvo zábavy pri prípadnej snahe poraziť kolegov v improvizovaných pretekoch. Areál našej lodenice ponúka okrem možnosti vyžitia pri viacerých vodných športoch aj voleyballové ihrisko, príjemnú kaviareň hneď pri vode, možnosť vyhliadkovej plavby po Liptovskej Mare a mnohé ďalšie. Na požiadanie vieme zabezpečiť aj catering a rôzne ďalšie služby pre ten najlepší teambuildingový deň na utuženie a obohatenie Vášho pracovného kolektívu o neopakovateľné spoločné zážitky. Stačí nás kontaktovať o ostatné sa už postaráme.

Chcem sa zaregistrovať

Kurz Windsurfingu/Wingfoilingu

Ak Vás láka väčší kontakt s vodou a chcete sa po nej pohybovať viac "naľahko" ponúkame aj výuku na tradičnom windsurfe, alebo aktuálne najhorúcejšou novinkou vo svete vetra a vody - windfoilingu. Postupujeme podľa metodík RYA a World Sailing, špeciálne vytvorených pre čo najrýchlejšie a najkvalitnejšie získanie potrebných schopností na bezpečné a komfortné využívanie tejto športovej výbavy

Chcem sa zaregistrovať

Špecializované kurzy

Chcete sa zdokonaliť v práci so spinnakrom alebo gennakrom? Zažiť a vyskúšať pocit z jazdy na rýchlej športovej plachetnici? Získať vedomosti a schopnosti na výletnú plavbu po celej Liptovskej Mare a navštívi´t aj iné zátoky, či pláže bez nutnosti zdržiavať sa iba v blízkosti našej lodenice? Nech už je vaším cieľom čokoľvek, naše špecializované kurzy Vám ho pomôžu dosiahnuť.

Chcem sa zaregistrovať

Športové tréningy

Na pravidelnej báze sa venujeme aj športovému jachtingu, zdokonaľovaniu spôsobu a efektivity prevedenia jednotlivých manévrov, rýchlosti lode, zlepšovanie poznatkov o meteorológii, hydrodynamike, aerodynamike, pravidlách a ďalších oblastiach, ktoré športový jachtári potrebujú na dosiahnutie svojich medailových snov. Najlepší z našich športovcov sú súčasťou jachtárskeho tímu, ktorý zabezpečujeme aj po logistickej stránke v rámci lokálnych, slovenských, aj medzinárodných pretekov. Viacerí naši pretekári sú súčasťou slovenskej reprezentácie a ako takí sa zúčastňujú aj podujatí typu Majstrovstiev sveta, či Európy. Náš trénerský a pretekársky tím má na konte početnú zbierku titulov Majstrov Slovenska ako aj medailových umietnení z medzinárodných pretekov.

Chcem sa zaregistrovať

Detské letné tábory

Zažiť týždeň plný zábavy, násjť nových kamarátov a ešte sa aj naučiť jazdiť na plachetnici? To všetko sa dá v rámci našich 5dňových letných táborov. Počas nich si deti vyskúšajú viacero druhov malých plachetníc, rekreačných aj športových, ale aj windsurfov, paddleboardov a kajakov a hravou formou natrénujú väčšinu manévrov potrebných na bezpečnú plavbu. K tomu zažijú mnoho zábavy pri rôznych hrách v kolektíve. A možno sa objaví aj pirátsky poklad 🙂

Aktuálne dostupné termíny

Požičovňa

Zoberte svojich kamarátov či rodinu na príjemné popoludnie na Liptovskej Mare. Spravte si očko u svojich milovaných romantickou plavbou, alebo zoberte deti na pirátsku výpravu za dobrodružstvom. Skúseným jachtárom - či už absolventom našich kurzov, alebo inak schopných preukázať schopnosť bezpečne sa plaviť na malej plachetnici - poskytujeme možnosť prenájmu nášho vybavenia. Nemusíte tak investovať veľa prostriedkov do kúpy, alebo údržby svojej lode, jednoducho využijete niektorú z našich kedykoľvek budete chcieť.

Aktuálne dostupné termíny

Tréningové centrum RYA - kurzy námorného jachtingu

Naša škola ponúka aj kurzy námorného jachtingu certifikované britskou školou RYA, ako Short Range Certificate, kurzy prežitia na mori – RYA Basic Sea Survival, World Sailing Offshore Personal Survival a celú škálu teoretických a praktických kurzov RYA od Competent Crew až po Yachtmaster Offshore.