Kurzy

Či už ste nádejný malý pirát, úplný začiatočník očarený kúzlom plachiet na zvlnenej vode, alebo kovaný športovec tvrdo idúci po medailových úspechoch, máme čo ponúknuť každému. Naša výuka prebieha podľa metodík najuznávanejšej jachtárskej školy RYA a spĺňa štandardy medzinárodnej organizácie World Sailing. Termíny konania jednotlivých kurzov nájdete v sekcii Kalendár, v prípade väčšej skupiny alebo špecifických požiadaviek nás neváhajte kontaktovať.

Detské krúžky

Ideálny spôsob ako priviesť nastupujúcu generáciu k láske k vode a vetru, rešpektu k prírode aj sebe navzájom a cieľavedomému zdokonaľovaniu vlastných schopností. Naše krúžky sa konajú vždy v pondelok a piatok a deti sa na nich hravou formou zdokonaľujú v spôsobe jazdy na plachetnici a prehlbujú svoje znalosti z oblastí ktoré pre bezpečnú plavbu potrebujú. Aktívne trávenie voľného času v prírode, veľa zábavy s kamarátmi a ovládanie športovej plachetnice sa stáva podvedomou činnosťou a druhou prirodzenosťou

Ochutnávka jachtingu

Zaujal Vás tento koníček, nie ste si ale istý ako sa budete na lodi cítiť? Chcete sa iba nezáväzne povoziť a užívať si pocit z jazdy bez nutnosti do čohokoľvek zasiahnuť? Chceli by ste niekoho potešiť netradičným darčekom? Dvojhodinová plavba s inštruktorom počas ktorej budete do plavby zasahovať iba v takej miere v akej budete chcieť môže byť prvým krokom k celoživotnej láske k jachtingu.

Teambuildingy

Nič tak neutuží medziľudské vzťahy ako spoločná snaha skrotiť prírodné elementy a naučiť sa pritom niečo nové. Jazda na viacposádkovej plachetnici vyžaduje veľkú mieru kooperácie a poskytuje množstvo zábavy pri prípadnej snahe poraziť kolegov v improvizovaných pretekoch. Areál našej lodenice ponúka okrem možnosti vyžitia pri viacerých vodných športoch aj beach voleyballové ihrisko, príjemný bufet hneď pri vode, možnosť vyhliadkovej plavby po Dunaji a mnohé ďalšie. Na požiadanie vieme zabezpečiť aj catering a rôzne ďalšie služby pre ten najlepší teambuildingový deň na utuženie a obohatenie Vášho pracovného kolektívu o neopakovateľné spoločné zážitky. Stačí nás kontaktovať o ostatné sa už postaráme.

Kurz Jachtingu I./II./III.

Kurzy podľa metodiky britskej školy RYA, spĺňajúce výukové štandardy World Sailing postupnými krokmi spravia aj z úplného začiatočníka morského vlka, či úspešného pretekára. Po absolvovaní každého kurzu dostanete certifikát dokladajúci Vaše znalosti a odporúčania v ďalšom tréningu, či pokračovaní vo vzdelávaní. Vašu cestu v naberaní skúseností a schopností Vám naplánujeme podľa Vašich predstáv tak, aby ste mohli dosiahnuť svoje ciele a sny. Možná je aj individuálna výuka mimo vypísaných termínov - kontaktujte nás so svojou predstavou.

Kurz Windsurfingu/Wingfoilingu

Ak Vás láka väčší kontakt s vodou a chcete sa po nej pohybovať viac "naľahko" ponúkame aj výuku na tradičnom windsurfe, alebo aktuálne najhorúcejšou novinkou vo svete vetra a vody - windfoilingu. Postupujeme podľa metodík RYA a World Sailing, špeciálne vytvorených pre čo najrýchlejšie a najkvalitnejšie získanie potrebných schopností na bezpečné a komfortné využívanie tejto športovej výbavy

Špecializované kurzy

Chcete sa zdokonaliť v práci so spinnakrom alebo gennakrom? Zažiť a vyskúšať pocit z jazdy na rýchlej športovej plachetnici? Získať vedomosti a schopnosti na výletnú plavbu po ramenách Dunaja bez nutnosti zdržiavať sa v blízkosti lodenice? Nech už je vaším cieľom čokoľvek, naše špecializované kurzy Vám ho pomôžu dosiahnuť.

Športové tréningy

Na pravidelnej báze niekoľkokrát týždenne sa venujeme aj športovému jachtingu, zdokonaľovaniu spôsobu a efektivity prevedenia jednotlivých manévrov, rýchlosti lode, zlepšovanie poznatkov o meteorológii, hydrodynamike, aerodynamike, pravidlách a ďalších oblastiach, ktoré športový jachtári potrebujú na dosiahnutie svojich medailových snov. Najlepší z našich športovcov sú súčasťou jachtárskeho tímu, ktorý zabezpečujeme aj po logistickej stránke v rámci lokálnyhc, slovenských, aj medzinárodných pretekov. Viacerí naši pretekári sú súčasťou slovenskej reprezentácie a ako takí sa zúčastňujú aj podujatí typu Majstrovstiev sveta, či Európy. Náš trénerský a pretekársky tím má na konte početnú zbierku titulov Majstrov Slovenska ako aj medailových umietnení z medzinárodných pretekov.

Plavba pod dohľadom

Určená pre absolventov našich kurzov, ktorí sa už chcú zdokonaľovať samostatnou plavbou, nie sú si ale ešte ale natoľko istí, prípadne sa obávajú zmeny počasia. Ponúkame možnosť dohľadu kvalifikovaného trénera, ktorý sa nebude neustále pohybovať vo Vašej blízkosti, ale bude Vás mať natoľko pod dohľadom aby v prípade potreby vedel prísť a pomôcť.

Požičovňa

Zoberte svojich kamarátov či rodinu na príjemné popoludnie na Vodnom Diele Gabčíkovo. Spravte si očko u svojich milovaných romantickou plavbou, alebo zoberte deti na pirátsku výpravu za dobrodružstvom. Skúseným jachtárom - či už absolventom našich kurzov, alebo inak schopných preukázať schopnosť bezpečne sa plaviť na malej plachetnici - poskytujeme možnosť prenájmu nášho vybavenia. Nemusíte tak investovať veľa prostriedkov do kúpy, alebo údržby svojej lode, jednoducho využijete niektorú z našich kedykoľvek budete chcieť.