Tréningové centrum RYA

Kurzy Royal Yachting Association (RYA) sú vo svete jachtingu synonymom najkvalitnejších znalostí a metodicky vyšperkovanej výuky s dôrazom na praktické znalosti a skúsenosti – jedná sa o celosvetovo najuznávanejšie certifikáty pre rekreačných jachtárov. Žiadna iná škola nemá také nároky na svojich inštruktorov – tí naši musia nielen vynikať v znalostiach oblasti, ktorú učia, ale byť odborníkom aj v didaktike a prístupu ku študentom. Škola jachtingu je jediným tréningovým centrom na Slovensku s oprávnením sprostredkovávať kurzy RYA a vydávať tieto prestížne certifikáty.Na naše kurzy berieme iba malý počet účastníkov, čím je zabezpečený individuálny prístup a praktický nácvik všetkých manévrov a postupov, ktoré z Vás urobia kvalitného, bezpečne sa plaviaceho jachtára a zodpovedného kapitána so štastnou a spokojnou posádkou.

Keďže naša škola pôsobí na Slovensku aj v Čechách, po rozkliknutí doleuvedených kurzov budete presmerovaný na stránku www.skolajachtingu.cz, kde nájdete podrobnejšie informácie o konkrétnych termínoch, s možnosťou sa na ne prihlásiť.

Kurzy Short Range Certificate (operátor VHF rádiostanice)

Všetky moderné vysielačky sú už vybavené tzv. "DSC" (digital selective calling). Bez znalostí jeho ovládania a oprávnením na jeho používanie už teda iba ťažko nájdete loď, na ktorej sa môžete plaviť. Ako jediní na Slovensku ponúkame kurzy Short Range Certificate od RYA, ktoré tieto legislatívne nároky spĺňajú. A nielen to - na našich kurzoch máte celý čas pred sebou reálnu tréningovú vysielačku, na ktorej si vyskúšate všetky druhy volaní a postupov - teórii venujeme iba nevyhnutný čas. Certifikáty od RYA majú okrem toho doživotnú platnosť, už viac teda nemusíte myslieť na to, kedy si ho potrebujete obnoviť.

Najbližší termín v Maríne Liptov: 10.-11.2.2024

Viac informácii a prihlášky

Kurzy prežitia na mori
RYA Sea Survival / World Sailing Offshore Personal Survival

Každá väčšia loď so sebou vezie okrem záchranných viest aj množstvo prostriedkov slúžiacich na pomoc v núdzových situáciach, či priamo pri záchrane života. Ako správne nafúknuť záchranný ostrovček a nastúpiť doň, aké je to plávať vo vode plne oblečený s nafúknutou záchrannou vestou, používať svetlice, ako prežiť dlhší čas na otvorenom mori - to všetko a mnohé ďalšie sa dozviete na našich kurzoch prežitia na mori. Súčasťou týchto kurzov je aj praktický nácvik v bazéne, pri ktorom používame skutočný záchranný ostrovček, aký môžete nájsť na väčšine rekreačných lodí. Ako jediní na Slovensku a v Čechách máme oprávnenie na kurzy RYA Sea Survival ako aj World Sailing Offshore Personal Survival - kurz, ktorý je o.i. nevyhnutný pre účasť na väčších regatách typu Rolex Middle Sea Race apod.

Najbližší termín v Maríne Liptov: 9.-10.3.2024

Viac informácií a prihlášky

Teoretické kurzy RYA

V malebnom prostredí Maríny Liptov ponúkame aj teoretické kurzy RYA Day Skipper Theory a RYA Yachtmaster Theory. Na nich sa dozviete všetko potrebné o terestrickej aj elektronickej navigácii, plavebnej náuke, pravidlách stretávania lodí, meteorológii, atď. - skrátka všetky nevyhnutné znalosti pre bezpečnú a úspešnú plavbu. Ich absolvovanie nieje nevyhnutné, avšak je veľmi odporúčané pre záujemcov o získanie ktoréhokoľvek kapitánskeho certifikátu z našej ponuky praktických kurzov RYA. Časť týchto kurzov je možné absolvovať aj online.

Viac informácií a prihlášky

Praktické kurzy RYA

Pre záujemcov o získanie kapitánskej licencie od RYA ponúkame širokú škálu praktických kurzov, od školení kompetentnej posádky, schopnej kvalifikovane pomôcť pri všetkých manévroch, cez výuku začínajúcich kapitánov, až po kurzy a certifikáciu, ktorá umožňuje sa jachtingom profesionálne živiť.
V prípade záujmu väčšej skupiny (max. 5 ľudí) - či už rodiny alebo skupiny priateľov s ambíciou plaviť sa spoločne - Vám vieme zorganizovať kurz na mieru, pri ktorom sa všetko naučíte spoločne. Ašpirujúcemu kapitánovi tak odpadne nutnosť vzdelávať svoju novú posádku osobne, ale rovno sa bude plaviť s kompetentnými jachtármi, čo hlavne v začiatkoch môže znamenať neoceniteľnú pomoc a úľavu.

Viac informácii a prihlášky